Зворотній зв'язок:

Не можете знайти те, що вам потрібно? Запитайте в нас!

Запитати

Топ-7 основних seo-трендів в 2020 році

06.12.2019
4195

Чи готуєтеся ви до Нового року? Звичайно! Ми вибираємо напої, меню, цікавимося, в якому ж кольорі святкувати, що має бути на столі. Бажання не відстати від трендів працює і в SEO, причому круглий рік. Радимо вивчати, аналізувати і впроваджувати на власному сайті фішки і лайфхаки стосовно SEO-трендів.

У цій статті розповім, на що варто звертати увагу, які аспекти в роботі сайту перевірити і що повинно бути в основі стратегії розвитку проекту в 2020 році.

Основні тренди SEO-просування в 2020 році:

Теперь давайте розбиратися детально.

1. Експертний контент

Цей тренд в просуванні актуальний вже декілька років і позицій не здає. Пов'язано це з кількома факторами:

 • Google максимально працює над тим, щоб результати пошукової видачі задовольняли користувачів (відповідали не просто на конкретне питання, а максимально повно і докладно розкривали потрібну тему).
 • Підвищення вимог до контенту з точки зору впливу на користувачів (YMYL-сторінки, про них докладніше розповім нижче).
 • Різноманітність сайтів та інформації, що міститься на них, викликає у користувачів природне бажання порівнювати, перевіряти, шукати підтвердження або спростування.

А тому вимоги до контенту у вигляді стовідсоткової унікальності, щільності ключових запитів від 1 до 5 %, водності тексту не більше 15 % по text.ru або не вище 65 % по Advego більше не є основними критеріями якісного контенту.

Вимоги до текстів у 2020 році

Тоді який текст буде працюючим інструментом в SEO 2020? Відповідаю.

 • Експертний. Цьому терміну зараз приділяється дуже багато уваги. Але потрібно чітко розуміти його значення. Експертність полягає в суті викладеного тексту, в термінології, що використовується, в максимально детальному і зрозумілому звичайній людині викладі матеріалу. Найліпше, якщо сам експерт в певній галузі цей контент і створює. Наприклад, отельєр – про відпочинок, туристичний агент – про моніторинг дешевих путівок, агроном – про саджанці. Якщо такої можливості немає, потрібно зводити експерта і копірайтера, а не займатися рерайтом і вигадуванням.
 • Цікавий для читання зацікавленої ЦА. Важливо не просто написати текст по темі сторінки. Ваш текст повинен надати інформацію, яку шукає ваш відвідувач, і тільки потім продавати. Тут необхідно чітко розуміти, що текст, який може бути відповідним, з вашої точки зору, не завжди є таким для вашої ЦА. Якщо є сумніви – залучайте фокус-групи. Якщо не знаєте, з чого почати, сміливо виписуйте всі питання по вашій темі. Чіткі відповіді на них, з підзаголовками, прикладами і будуть текстом.
 • Структурований. Текст повинен бути грамотно поданий, як за формою, так і за змістом. Головне – логіка в черговості подачі інформації. Ні – повторам, сумбурності. Варто використовувати заголовки, підзаголовки, списки, таблиці, інфографіку. При цьому не потрібно з першого речення намагатися «впарити» користувачеві товар або послугу. Презентуйте свій продукт: що це, які особливості, характеристики, а потім вже вартість і «продаж». Якщо ми говоримо про нового відвідувача сайту – його потрібно спочатку зацікавити. Це завдання має вирішувати в тому числі і текст.
 • Актуальний. Не потрібно писати про те, що було рік, два, п'ять тому. Опишіть те, що актуально сьогодні і буде актуально в найближчому майбутньому. Виняток: якщо тема вашої статті – «історія продукту Х».
 • Ілюстрований. Не забуваємо про візуальну складову. Велика частина користувачів насамперед звертає увагу на картинку і тільки потім приймає рішення – заглиблюватися далі або йти на інший ресурс. Не бійтеся знімати відео процесу: експлуатацію і розпакування товару, розповідь про послугу.
 • Оптимізований. І тільки після дотримання попередніх пунктів приступати до оптимізації: прописування ключових слів, LSI-фраз, заголовків H1-H6 і впровадження інших факторів текстової оптимізації.

Більше про те, як писати тексти на сайт з прикладами читайте в статті.

2. YMYL-сторінки/сайти

Іншими словами, ваш сайт повинен цілком і повністю відповідати вимогам, описаним в Керівництві для асесорів від Google. На початку 2020 року орієнтуємося на версію від 5 грудня 2019 року. Але стежимо за оновленнями, тому що тільки за 2019 рік їх було три, що є сигналом не розслаблятися і бути пильними.

Нагадую тематики і спрямованість сайтів і сторінок, які відносяться до типу YMYL:

 • Новини та події.
 • Право і держава.
 • Фінанси.
 • Покупки.
 • Здоров'я та безпека.
 • Інформація, орієнтована на групи людей (наприклад, за релігійною або расовою ознакою).
 • Інші сторінки і сайти, які можуть впливати на життя людей або прийняття важливих рішень (вибір житла, пошук роботи та ін.).

Як бачите, по суті всі сайти частково або повністю належать до типу YMYL. Тому даний фактор потрібно враховувати абсолютно всім сайтам.

3. Оптимізація під зміни SERP

Вид пошукової видачі в Google змінюється. Сайти потрібно не просто адаптувати під ці зміни, а максимально використовувати для підвищення кликабельности сніпетів.

На що вже сьогодні потрібно орієнтувати проекти:

 • Оптимізація під Featured Snippets. Важливо розуміти, за якими запитами вашої ніші видається нульова позиція. Отримати по цих запитах позицію в ТОП-10, перевірити повноту відповідей на запит і оптимізувати контент під даний тип видачі. І тут важливо за допомогою контенту правильно працювати з користувачем, щоб у нього з'явилося бажання клікнути на даний сніпет, а не отримати відповідь в пошуку і закрити браузер. Або ж в тематиках, де відповідь цілком однозначна, працювати над популяризацією і впізнаваністю бренду, щоб наступного разу користувач звертався до нього, а не до загального пошуку.
  Оптимізація під Featured Snippets
 • Фавікон. У мобільній видачі вже присутній, а Desktop – в процесі впровадження, але вже велика аудиторія охоплення є. Фавікон – це ще одна можливість привернути увагу до свого сніпета.
  фавікони у видачі
 • Структуровані дані або іншими словами – мікророзмітки. В 2019 році Google продовжував працювати і в цьому напрямку: додавання нових типів розмітки FAQ, HowTo і Q & A, зміна в типах розмітки для рейтингу сторінок сайтів та ін. Необхідно використовувати максимально різні типи розмітки на вашому сайті. Це дає можливість виділитися і збільшити CTR сніпета. А це трафік і продажі – власне, мета будь-якого бізнесу. Повний список підтримуваних типів дивіться тут.
  Впровадження мікророзмітки AggregateRating

Впровадження мікророзмітки AggregateRating

Впровадження мікророзмітки FAQPage

Впровадження мікророзмітки FAQPage

 • Блок видачі на картах. За багатьма, в тому числі за комерційним запитами, в локальній видачі особливе місце займає блок з картами. У деяких нішах це три організації, в деяких – чотири. Оптимізований сайт. Максимально докладно заповнена картка. Хороший рейтинг і відповідні відгуки в картці. Це все є запорукою успішного ранжирування в локальній видачі. А значить – додаткові можливості для отримання трафіку і продажів. Адже блок з картами не виключає наявності сайтів також в топі пошукової видачі, що вдвічі збільшує охоплення аудиторії.
  Локальна видача – пошук + блок карт

Локальна видача – пошук + блок карт

 • Малюнки в сніпеті. Додавання тематичних малюнків на посадочні сторінки і їх оптимізація під пошукові запити цінне не тільки з точки зору пошуку по картинках. Малюнки також підтягуються в сніпет сторінки сайту і є додатковим фактором підвищення привабливості сніпетів і завоювання уваги користувача. Особливо це відчутно в мобільній видачі, коли перший екран – це 2, максимум 3 результати, в порівнянні з Desktop, де видно 4-5 результатів. Можуть бути два варіанти подачі малюнків у видачі:

Один ілюстративний рисунок зі сторінки

Один ілюстративний рисунок зі сторінки

Группа ілюстративних малюнків зі сторінки

Группа ілюстративних малюнків зі сторінки

І цей список постійно поповнюється. Тому рекомендую стежити за SERP у вашій ніші і суміжних за новинками Google і адаптувати сайти під нього.

4. Mobile UX/UI

У 2020 році вже не йдеться про те, щоб зробити адаптивним сайт, це вже повинно бути у всіх за замовчуванням. Тренди SEO 2020 диктують нам вимоги щодо зовнішнього вигляду й зручності цього самого адаптиву. А все тому, що частка мобільного трафіку зростає, в світі цей показник тільки зі смартфонів вже пробив психологічну позначку в 50 %. 
При цьому:

 • 78 % мобільних пошуків на основі розташування призводять до покупки на форумі (HubSpot).
 • 50 % споживачів відвідують роздрібну торгову точку протягом 24 годин після локального мобільного пошуку (Маркетинг Ленд).

Більше даних – тут: https://www.onlinemarketinggurus.com/blog/seo-statistics

Запасайтеся Mobile-пристроями, системами аналітики і до справи. Аналізуйте:

Зручність вашого сайту зі смартфонів Взаємодія ЦА з вашим сайтом

Для цього дайте собі відповідь на такі питання:

 1. Чи всі елементи коректно відображаються і поміщаються на мобільному пристрої?
 2. Чи на всі кнопки вам зручно натискати? Чи на всі кнопки потрапляєте?
 3. Чи комфортний для читання розмір шрифту?
 4. Чи всі елементи на малюнках досить добре видно?
 5. Чи комфортно взаємодіяти з усіма формами на сайті?
 6. Чати, зворотний дзвінок і інші засоби зв'язку і навігації не закривають важливі елементи сайту?

Важливо: намагайтеся максимально критично оцінювати свій сайт. Від цього залежить не просто успіх проекту, це прямо впливає на успіх бізнесу, який цей сайт представляє.

Ви знаєте свій сайт, ви з ним взаємодієте регулярно. І як би не старалися, об'єктивно оцінити все неможливо. Тому на допомогу приходять система аналітики – Google Analytics (з безкоштовних і всім доступних). Ці служби дозволяють відстежувати і аналізувати поведінку користувачів, їх взаємодію з тими чи іншими формами, з навігацією.

Також можна відстежувати популярні сторінки для відвідувань і такі, з яких найбільше уходять відвідувачі. І багато іншої інформації, аналізуючи яку, ви можете проводити додаткові поліпшення сайту. Не нехтуйте цією можливістю, вона обов'язково себе виправдає.

 

Хочете бути в топі і мати не тільки трафік, але і збут/звернення? Мобільність – це можливості для зростання кожного сайту без винятку!

5. Швидкість завантаження сайтів

Програмісти тихо ненавидять кожного, хто говорить «сайт повільно завантажується». Тому що збільшення швидкості завантаження – досить трудомісткий і не завжди підйомний до бажаних результатів процес поліпшення основних і додаткових показників. Це проблема якісної розробки та технологій.

Так вже на сьогодні і найближчі роки все більше актуальності набирають такі програмні технології, в які закладена мінімізація швидкості:

 • PHP версії 7.х. Ваш сайт на старій версії? Якщо нижче 5.х – є сенс подумати в цілому про новий сайт. Решта – залучайте програмістів і оновлюйте версію до найновішої, при якій ваш ресурс буде залишатися працездатним.
 • HTTP/3. Готуємося і при першій же можливості переходимо на новий протокол передачі гіпертексту.
 • Lazy load. До сих пір ще не впровадили? Тоді саме час реалізувати. Про те, як це впливає на показники завантаження і не тільки, читайте в нашому кейсі.
 • WebP. Формат стиснення малюнків без втрати якості, розроблений Google. Його впровадження дає можливість економити до 50 % ваги зображень. Але є одна проблема: цей формат не підтримує в браузері Safari і FireFox нижче 65 версії. Перед впровадженням оціните свою ЦА – якщо частка трафіку з використанням цих браузерів вкрай мала і не приносить заробітку, то сміливо можна переходити на WebP.

Важливо: швидкість завантаження необхідно перевіряти з мобільних пристроїв і при поганому мобільному інтернеті, так більше користувальницької об'єктивності у ваших результатах. І пам'ятайте, користувачі чекають, що на мобільних сайти будуть так само, а то і швидше, завантажуватися, ніж на ПК.

6. Комплексний маркетинг

Конкуренція зростає. Пошукові системи все більше орієнтуються на рекламу, власні сервіси і служби, на акумуляцію користувачів всередині пошукових систем. Це все веде до того, що використання виключно SEO в якості каналу залучення аудиторії стає ризикованим і в деяких нішах в повному обсязі виправданим, враховуючи необхідні зусилля досягнення бажаних результатів і віддачу.

Тому все більше актуальності набирає тренд комплексного підходу в просуванні та розвитку проекту. Іншими словами, комплексний маркетинг бізнесу. І якщо ви все ще орієнтовані виключно на SEO, саме час подумати, де ще є ваша ЦА, а також, які канали можуть стати фінансово ефективними, щоб не зливати бюджет в непрацюючому напрямку.

Які канали залучення потенційних покупців рекомендую розглядати:

 • Контекстна реклама. Мова не про бездумну купівлю реклами за найбільш конкурентними і дорогим ключами. Необхідно підбирати суміжні і/або дешеві запити, з грамотним опрацюванням мінус-слів. Опрацьовувати аудиторію, на яку орієнтувати рекламу. І тестувати з обмеженим бюджетом кожну стратегію, для досягнення максимальної віддачі
 • Соціальні мережі. Facebook, Instagram, Pinterest, Linkedin – все це теж канали залучення потенційних покупців. Головне – вибирати ті соцмережі, які максимально орієнтовані на вашу сферу бізнесу. Так B2B-сегменту навряд чи підійде Pinterest, в той час як Linkedin може дати істотний приріст ЦА.
 • Брендовий трафік. У гонитві за новим пошуковим трафіком, за новими користувачами багато хто втрачає такий напрямок, як робота на постійного покупця, як популяризація і позитивне сприйняття бренду. Це може бути надійним фундаментом для бізнесу, на який не впливатиме ні зміна видачі, ні поява нових конкурентів в ніші, ні зміни в алгоритмах роботи пошукових систем. Це ваш тил.
 • YouTube. Цей канал підходить практично всім. Але, як і будь-який інший, вимагає постійної роботи. І крім уявлення бізнесу в YouTube, це іще можливість використовувати ті самі відео на сайті, а значить віддача збільшується. Крім того, популярність відео продовжує зростати – багато користувачів віддають перевагу перегляду відеоконтенту замість читання текстового. Про це теж варто пам'ятати.
 • Тематичні каталоги. Можливість умовно безкоштовна або з мінімальними витратами. Дозволяє не тільки бути присутнім там, де є ЦА, але і сприятливо працює з точки зору популяризації бренду і роботи з посилальним профілем.
 • Додаткова присутність в маркетплейсах. Ні для кого не секрет, що даний тип платформ має досить сильну присутність в органічній видачі. Це робочий інструмент продажів. Працювати з ним потрібно, але не в якості єдиного джерела, а як із додатковим, щоб ваш бізнес не ставав заручником даних майданчиків.
 • Класичні методи маркетингу. Особливо актуально для локального бізнесу, а для регіонального також є робочі механізми.

Для максимальної ефективності рекомендую спочатку вивчати можливості кожного додаткового каналу для вашої ніші, а тільки потім поступово впроваджувати свій бізнес в нього. Не варто розпорошуватися відразу і на все, це може зіграти з вами злий жарт. Поступове впровадження дасть можливість тестувати і перевіряти працездатність більш об'єктивно, поступово нарощувати обсяги звернень, не приводячи до ситуації «Заявки нікому обробляти».

7. Штучний інтелект

У жовтні 2019 року представники Google заявили про успішні результати впровадження технології BERT, в основі якої лежить машинне навчання. Про особливості технології, географії впровадження і про те, як підготувати сайт до цього алгоритму, ми писали в цій статті.

Впровадження штучного інтелекту в алгоритм роботи пошуку – тема не нова, але його вплив буде зростати. А значить, не варто випускати його з поля зору. Якщо алгоритми навчаються розуміти текст за змістом, то на картинках – не просто читати підписи і опис, а й розпізнавати елементи. Це додатковий аргумент на користь підвищення якості сайтів. Якщо раніше ми говорили, що кожна сторінка повинна приносити користь, то з ростом впливу штучного інтелекту кожен елемент, кожен файл, кожен піксель сайту повинен бути розміщений з якоюсь метою і вирішувати певне завдання.

Висновок

Підводячи підсумки, хочу ще раз зробити акцент на основні тренди просування в 2020 році:

 • Експертний, актуальний і цікавий контент.
 • Сайти або окремі його сторінки, які повністю відповідають вимогам до YMYL, представленим в «Керівництві для ассесоров» від Google.
 • Оптимізація сайтів і їх цільових сторінок під видачу SERP – не просто прописати привабливий тайл, а шукати, як виділитися більш істотно, тим самим підвищуючи CTR сніпетів.
 • Робота над підвищенням якості призначеного для користувача інтерфейсу і постійна робота з поліпшенням показників користувальницького досвіду сайтів з Mobile-пристроїв.
 • Постійна і регулярна робота над удосконаленням показників швидкості завантаження.
 • Комплексний підхід у розвитку проекту онлайн і офлайн дасть можливість більш твердо закріпитися в ніші і бути більш гнучким до змін в алгоритмах пошуку або інших сферах діяльності.

І пам'ятайте, штучний інтелект вже зовсім поруч. Якщо не подбати про якість сайтів зараз, то потім «удари» можуть бути занадто хворобливими.

Це далеко не повний перелік чинників, які впливатимуть на SEO-просування в 2020 році, але саме вони матимуть глобальний вплив на ваш проект. Вивчайте. Аналізуйте. Впроваджуйте. А якщо потрібно, ми завжди готові прийти на допомогу.

У нашому блозі ви можете також дізнатися від чого залежить ціна на SEO просування сайту.

Автор
Тетяна Жевега

Head of SEO at Sprava Agency

Команда

супровід - Ленара Козакова
дизайнер - Віталій Кухар

Отримайте спеціальну пропозицію для вашого сайту!
Ми піклуємося про збільшення ваших продажів в інтернеті :)
Згорнути карту
Показати карту