Зворотній зв'язок:

Не можете знайти те, що вам потрібно? Запитайте в нас!

Запитати

Особливості просування сайтів туристичної тематики

15.08.2019
2643

Стаття про інструменти і стратегії SEO-фахівців, маркетинг, тонкощі просування сайтів туристичної тематики.

Це must read, якщо у вас:

  • сезонний готель біля моря;
  • цілорічний готель біля моря;
  • бізнес-готель;
  • сімейний гостьовий будинок;
  • ви продаєте тури, а ще зацікавлені продавати розміщення безпосередньо через сайт. А будь-який грамотний готельєр знає, що безпосередні продажі найвигідніші.

ОСОБЛИВІСТЬ № 1. ЯК ПРОСУВАТИ ТУРИСТИЧНІ САЙТИ З УРАХУВАННЯМ СЕЗОННОСТІ

У кожного готелю свій період роботи. Курортні готелі діляться на цілорічні та сезонні. Сезон також триває по-різному: у когось сезон – узимку в горах, у когось – влітку біля моря, а в когось – восени і навесні в лісі.

Візьмемо класичний приклад – прибережний готель, який працює цілий рік. Але все одно є часовий проміжок, коли легше заповнити всі номери за досить високими цінами в травні – наприкінці вересня або навіть у середині жовтня.

динаміка популярності запиту готель в одесі

Коли ми говоримо про просування сайту такого готелю, потрібно розуміти, що це питання довгострокове.

Якщо у вас сезон починається в травні, то про пошукову оптимізацію сайту потрібно думати у вересні, а краще за рік.

По-перше, роботам пошукових систем потрібен час, щоб оцінити сайт, а по-друге, користувач шукає варіанти відпочинку на літо, починаючи з листопада попереднього року (як видно на графіку вище). Тому важливо до 1 грудня підготувати пропозицію і тарифи літнього сезону на наступний рік.

Якщо потрібно продати в готелі новорічні свята, то сторінка, присвячена цьому, має бути готова вже влітку попереднього року. А до першого вересня має бути готова пропозиція щодо святкування Нового року в готелі.

динаміка популярності запиту готель на новий рік

Тільки в такому випадку можна встигнути зробити все необхідне, дати пошуковим системам можливість індексувати роботи на сайті. Тоді ваша сторінка набере вагу, а ви встигнете протестувати usability сайту і попрацювати над візуальною частиною сторінки.

ЯК ПОДОВЖИТИ ЧАС РОБОТИ ГОТЕЛЮ?

Якщо у вас готель строго сезонний, можна розширити цей період шляхом просування сайту.

Подумайте, що ви можете запропонувати гостям у міжсезоння? Наприклад, у квітні, за місяць до початку сезону, або в жовтні, коли найближчі готелі-конкуренти вже закриті і туристів мало. Потрібно врахувати, що не всі люди беруть відпустку в сезон. Якщо грамотно скласти унікальну пропозицію у вашому готелі на конкретний період часу і вашу аудиторію, можна забезпечити завантаження об'єкта в будь-яку пору року. Основне правило – думати про це заздалегідь. Бути на крок попереду.


Наприклад, можна пропонувати готель в якості бази для ретритів, тренінгів, конференцій. Пропонувати провести весілля з виїзними церемоніями. Мати контакти з місцевою індустрією розваг, пропонувати спеціальні формати відпочинку: відмінна кухня – організовані екскурсії – SPA – затишний номер.


Подивіться на цей скріншот:

динаміка популярності цілодобового готелю в горах

Тут показано відвідуваність сайту готелю в горах, який із сезонного курорту розвинувся до цілорічного. Зі статистики видно, що весь рік у готелю стабільний трафік і, як наслідок, гості та достатнє завантаження.

ОСОБЛИВІСТЬ № 2. КОНТЕНТ САЙТУ

Друга особливість просування сайту готелю – контент. Подорожі, туризм – це насамперед контент, що збуджує уяву і бажання приїхати саме до вас. Користувач купує відпочинок очима. На сайті готелю повинні бути гарні, соковиті, яскраві фотографії.

приклад реалізації посадочної сторінки сайту готелю

Подивіться фотогалерею усіх номерів, території, ресторану, банкетного залу, альтанок.

Людина, яка в пошуковій системі набрала запит про відпочинок і перейшла на сайт, має побачити всю інформацію щодо запиту і максимум відповідей на свої запитання.

Наприклад, якщо людина пише в пошуку «готель з басейном», то вона має побачити на вашому сайті фото басейну й інформацію: з підігрівом вода або без, яка глибина і довжина басейну, години роботи, чи входить у вартість номера відвідування басейну тощо. Якщо хочете більше позицій саме на цей запит, не полінуйтеся, розкажіть усе і навіть трохи більше про свій басейн.

Згадайте про те, яка вода в басейні (морська чи прісна), на якій частині території він розташований, відкритий басейн чи закритий, чим обладнаний, у яку пору року працює, щоденний графік роботи. Розкажіть, що біля басейну є цікавого для дітей, покажіть це на фотографіях. Зніміть невеликий ролик на 10–12 секунд про те, як виглядає ваш басейн і що знаходиться поруч із ним. Покажіть, які супутні послуги можете запропонувати користувачеві, який шукає готель із басейном. Імовірно, це буде анімація у басейні. Або ресторанне обслуговування біля басейну. Обов'язково дайте можливість користувачеві поставити питання на цій сторінці, зробіть коротку форму зворотного зв'язку:

приклад реалізації посадочної сторінки сайту готелю: приклад 2

Оцініть сторінку в цілому

І ще один приклад:

якісні фото на сайті готелю

дивитися сторінку повністю

Завжди, коли я замислююся, про що писати на тій чи іншій сторінці, питаю себе: якби я їхала відпочивати, яка інформація мені була б потрібна. Тоді відразу стає зрозуміло, що потрібно розповісти, чого не вистачає. Ставте себе на місце відпочивальника, дивіться на сайт його очима.


Якщо ви зацікавлені в SEO-просуванні сайтів туристичної тематики, звертайтеся! Перетворимо відвідувачів сайту на ваших гостей


ОСОБЛИВІСТЬ № 3. ШВИДКІСТЬ ВІДПОВІДІ ТА ОБРОБКА ЗВЕРНЕНЬ ПРАЦІВНИКАМИ ГОТЕЛЮ

Припустимо, у вас є сайт, який повністю задовольняє цікавість користувача і відповідає усім поточним тенденціям. Користувач перейшов на ваш сайт за своїм пошуковим запитом, і все, що він там побачив, повністю відповідає його інтересам. Але є ще питання, які хочеться поставити співробітнику готелю, щоб прийняти остаточне рішення. Менеджер з бронювання (ваш співробітник, який відповідає за зворотний зв'язок із клієнтами на сайті) може відповісти, чи є вільні номери на потрібні дати, чи можна в номер заселити двох дітей, якщо вказано, що додаткове місце одне. Тут з'являється ще одна дуже важлива особливість просування сайтів туристичної тематики: швидкість відповідей менеджерів з бронювання різними каналами зв'язку. Важлива не тільки швидкість, а й глибина і якість відповіді (людина на тому кінці має бути дуже зацікавленою). Сьогодні користувачі вже не бажають чекати по кілька годин відповідей на свої запитання.

Люди дуже різні – комусь зручно телефонувати, комусь написати листа на пошту. Є ті, хто захоче надіслати заявку з сайту, а комусь буде зручно написати в онлайн-чаті на сайті чи просто в чаті з пошукової видачі.

онлайн-консультант на сайті готелю

А хтось запитає у Facebook-месенджері, чи вільний конкретний номер на листопад місяць, якщо немає часу шукати цю інформацію на сайті.

Кожен із користувачів сайту (або сторінки готелю в соціальній мережі) – ваш потенційний гість. І кожен з них чекатиме своєї відповіді максимум 15–20 секунд. Завдання адміністрації готелю – налаштувати і проконтролювати швидкість відповідей усіма можливими каналами продажів. Адже якщо користувач не отримає відповіді швидко, він піде шукати інші варіанти відпочинку. І всі ваші витрати на сайт і його просування виявляться марними.

Тут також дуже важливо фіксувати запитання, які найчастіше ставлять користувачі, відповіді на які не враховано на сайті. Потім із цих відповідей потрібно створювати нові сторінки, наповнювати їх новим контентом.

форма зворотного зв'язку на сайті готелю

ОСОБЛИВІСТЬ № 4. БАГАТОКАНАЛЬНИЙ ПОШУК

Хочу розповісти ще про одну особливість просування сайту туристичної тематики. Зараз користувачу недостатньо просто перейти на сайт і побачити повну пропозицію. Перш ніж користувач надішле заявку на бронювання з сайту готелю, він зробить мінімум два-три переходи на сайт з різних джерел. Спочатку він знайде сайт готелю за пошуковим запитом в органічній видачі та ознайомиться з пропозицією.

сниппет сайту готелю в пошуковій видачі

До цього часу у нього вже сформується якась думка про ваш об'єкт. Потім людина знайде ваші рекламні оголошення в контекстній рекламі, в профілі карт пошукової системи або безпосередньо потрапить на сайт за назвою готелю. Це вже буде другий перехід – користувачу потрібно буде детальніше ознайомитися з пропозицією та отримати відповіді на нові виниклі запитання.

контекстна реклама для готелю

А потім користувач вивчатиме соціальні мережі вашого готелю. В Інстаграмі подивиться фотографії. У Facebook пошукає події і заходи, які відбуваються і відбувалися в готелі. Ви повинні розуміти, що якщо на сайті все в порядку (сучасний інтерфейс, сайт наповнений актуальною інформацією, фотографії весь час оновлюються), але при цьому соціальні мережі неактивні, довіру до вашого готелю буде знижено.

Якщо ж користувач усюди знайде для себе нову актуальну інформацію про організацію відпочинку, а потім ще й прочитає про вас відгуки на незалежних порталах (наприклад, Tripadvisor, Booking), то загальне враження про готель буде позитивним, і такий користувач з великою імовірністю стане вашим гостем.


Хочете дізнатися від чого залежить вартість просування сайту? Читайте у нашому Блозі.

Автор
Аля Гореликова

Head of Project and Marketing Department у «СПРАВА»

Команда

дизайнер Віталій Кухар
супровід Лєнара Козакова

Отримайте спеціальну пропозицію для вашого сайту!
Ми піклуємося про збільшення ваших продажів в інтернеті :)
Згорнути карту
Показати карту