Коли не варто робити сайт на Тільді?

25.09.2020
13112

Ми в СПРАВІ займаємося розробкою сайтів багато років. Навіть CMS свою розробили, поставивши собі завдання зробити не тільки візуально гарний сайт і зрозумілий в управлінні будь-якому користувачеві, а й врахувати:

 • максимальну зручність для SEO-фахівців, які потім будуть працювати з ним;
 • особливості роботи роботів-пошуковиків, щоб ще на етапі розробки прибрати все, що може заважати індексації.

Саме тому з'явилося бажання вивчити трендову Тільду і зрозуміти, звідки взялася мода на конструктори сайтів, і чому неочевидні мінуси можуть «з'їсти» всі ваші зусилля на етапі масштабування і розкрутки проекту.

Щоб зібрати сторонні думки, попросила нашого редактора провести опитування серед підприємців і розробників, а також маркетологів.

Чому я аналізую саме Тільду? Це наймодніший трендовий конструктор і маркетинг у команди просто блискучий. З'явилася навіть затребувана професія:

Мем про Тільду

Але висновки, до яких я прийшла в процесі розслідування корисності «no-code» продуктів, стосуються всіх сайтів, зроблених на конструкторі. Вирішила розібрати це питання докладніше і показати всі сторони, щоб ви могли прийняти те рішення, через яке потім не буде боляче :)

Ця стаття – не боротьба з запереченнями, не спроба переманити вас на темну/світлу сторону. Клянуся на SEO-бубні зберігати максимальну об'єктивність. Покажу не очевидні для замовників плюси і мінуси конструкторів для сайтів.

Звідки пішла мода на конструктори сайтів?

Тренд на програмування без коду прийшов до нас із США. Виглядає це так: користувач, не володіючи навіть нульовими знаннями в програмуванні, може простим перетягуванням потрібних елементів створювати повноцінний робочий сайт. Недосвідчені користувачі навіть не відрізнять такий веб-продукт від зробленого цілою командою розробників. Тому люди люблять конструктори сайтів, особливо новачки.

  CMS СПРАВА Конструктор, наприклад, Тільда
 • Я вже готовий, потрібно швидко запустити сайт
Від 15 рабочих днів 2 дня у фрілансера. 7 днів, якщо вивчити і зібрати самому
 • У мене немає гарантованого прибутку, тому не готовий вкладати великі гроші
Сайт по акції – від 9 500 грн. Всього від 200 грн. в місяць
 • Хочу простий сайт, і щоб мене знаходили
Ми передбачаємо все, щоб після розробки можна було використовувати і контекст, і SEO-просування Можна одразу запустити контекст

Якщо тільки починаєш свій шлях в світі інтернет-маркетингу, то хочеться обійтися «малою кров'ю». Дивіться, як думає замовник сайту.

Ось зараз все побачили причину того, що багато хто вибирає варіант «сайт на конструкторі післязавтра», тому що це швидко, дешево і «мені сказали, що це теж можна рекламувати».

Для кого підійде конструктор сайтів?

 • Стартапери. Для тесту ідей нового продукту або послуги. Це найголовніша, на мою думку, перевага. Тест не повинен коштувати дорого, але робити його обов'язково.
 • Підприємці. Хто хотів створити онлайн-бізнес або підкріпити офлайн-точку ще і сайтом. Такий сайт – якийсь мінімально життєздатний продукт (MVP). Покажіть його своїм клієнтам і вивчіть їх реакцію.
 • Проектні менеджери та маркетологи. Для них конструктор – це можливість реалізації своїх проектів, на які часу і грошей не вистачає. А ще, вивчаючи Тільду, маркетологи глибше дізнаються, що ж потрібно на практиці для розробки сайтів і додатків. Це допомагає в основній роботі.
 • Дизайнери. Можуть робити продукт «під ключ» і дивитися, як він працює, допилювати і набиратися досвіду.
 • Розробники. Вони зможуть реалізувати свої ідеї дуже швидко, не прописуючи вручну стилі, інтерфейси (хоча це і мінус, сайти на Тільді стали впізнаваними).
 • Аналітики. Швидкий тест концепції або гіпотези.
 • Маркетологи. Ловіть лайфхак! Для презентації ідеї, щоб гарно. Знову ж, стратегії можна робити на таких сайтах, замість величезного документа на сто сторінок.

Впевнена, ви себе вже впізнали і зрозуміли, що я вивчила питання дуже ретельно.

Очевидні для всіх переваги розробки сайтів на Тільді

Не побоюся стати Капітаном Очевидністю. Плюсів у конструктора дійсно багато:

 1. «Я сам». Конструктори дійсно часто настільки легкі в управлінні, що дозволяють власнику бізнесу самому створити сайт. Tilda має 1001 готовий блок і готове рішення, що дозволить зібрати гарний, адаптивний сайт за лічені години. ZERO BLOCKS дозволяє створити щось унікальне.
 2. Швидко. Конструктор – это возможность за считанные дни получить готовый сайт. Это огромное преимущество. Особенно ценно было в период коронавируса, когда люди массово ринулись в онлайн. 
 3. Низька вартість. Всього за 300 грн. в місяць Tilda пропонує не тільки отримати сайт, але і безкоштовний домен, SSL-сертифікат і хостинг. (Спойлер: тут можна посперечатися).
 4. Адаптивність. У сучасних реаліях це важливо, а готові блоки конструктора вже дбайливо адаптовані під мобільні та інші пристрої.
 5. Зручність. Проста навігація в панелі управління, можливість зміни не тільки контенту, але й оформлення.
 6. Автоматичне створення файлів sitemap.xml і robots.txt. Цей плюс не очевидний для звичайного користувача і потрібен більше тим, хто буде далі займатися «просуванням» сайту.
 7. Ніякої комунікації з командою розробників. Максимум – копірайтер, дизайнер. Велика економія нервів і часу..

Найголовніше в цьому всім: ви тестуєте ідею і розумієте, чи є попит. Швидко і недорого. Чи згодні?

Які недоліки сайту на конструкторі Тільда не бачать замовники?

І якщо плюси відчутні для власника бізнесу, то розібратися в більшості мінусів і відчути їх може тільки фахівець. Роз'ясню докладніше, чому на них важливо звернути увагу.

 1. Повільно. Найчастіша проблема, з якою ми в СПРАВІ стикаємося і яку все-таки помічають власники сайтів, – це дуже низька швидкість завантаження. Чому це важливо?
  Швидкість завантаження впливає на все. На те, як відреагують на ваш сайт пошукові системи, на відсоток відмов тих користувачів, які не дочекалися і пішли, на зручність користування вашим ресурсом і т. д.
  Чому так відбувається? І ось тут один з головних плюсів перетворюється в мінус, тому що часто робота конструктора налаштована таким чином, що все різноманіття шрифтів, блоків та іншого завантажується разом з вашим сайтом. Так, ви можете це не використовувати, але це є в коді і воно буде переслідувати вас вічно. Як це виправити? Ніяк.
  Так, на жаль, максимум, що можна зробити зі швидкістю завантаження – це оптимізувати розмір завантажених фотографій. Це дасть невеликий плюс до завантаження, але вилікувати це неможливо.
 2. Неунікальність. Так, можна зібрати багато варіацій сайтів з готових блоків, так, вони будуть візуально не схожі один на одного.
Чи можна просувати сайти на Tilda

Чому це важливо? Пошукові системи не люблять неунікальність і можуть вирішити, що ваш сайт копіює інший, і будуть гірше його ранжувати в пошуковій видачі.

Але для пошукових систем ваш сайт може бути не унікальний, тому що від зміни місць доданків сума, як відомо, не змінюється.

Як це виправити? Теоретично використання ZERO BLOCKS вирішує цю проблему, але для цього потрібні знання, більше часу і часто допомога фахівця. Це все може зробити процес створення сайту більш дорогим і тривалим.

 1. Низьке ранжування. Немає офіційних даних пошукових систем, де говорилося б, що сайт на конструкторі буде займати позиції гірші, ніж сайт з повноцінною CMS. Але і немає жодного кейса, де сайт на конструкторі в конкурентній ніші займав хоча б першу двадцятку в пошуковій видачі.
 2. Неможливість додавання сторонніх модулів. Ми всі хочемо такого ж, але з перламутровими ґудзиками. Тут це зробити не вийде. Закритий код конструктора не дасть вам втрутитися, і ви назавжди будете прив'язані тільки до певного переліку функцій.
 3. Незручність. Так, дійсно був такий плюс, але є такий же і мінус. Часто сайти-конструктори не дозволяють створювати фільтри товарів, неможливо провести єдині зміни певного шаблону сторінок і т. д.
 4. Дорого. Ще один плюс, який зовсім не плюс. Так, 300 грн в місяць – набагато приємніше, ніж, наприклад, акційний сайт за 8 500 грн (ми порівнюємо тільки стартові бюджети).
Мінуси розробки сайтів на Тільді

Але чому це мінус:

 • Щорічна оплата конструктора, тобто через 3 роки ваш сайт буде коштувати вже 10 800 грн, через 4 – 14 400 грн і т. д. Вартість може дорости до вартості сайту з унікальним дизайном і унікальними опціями, написаними за вашим технічним завданням. При розробці ж ви платите один раз.
 • Вартість однієї конверсії на конструкторі завжди вища. Чому? Про це наступний мінус.
 1. Відсутність можливості SEO-просування в конкурентних нішах. Для нас це дійсно найголовніший мінус. Кількість запитів на просування сайтів на Tilda, WIX і багатьох інших конструкторах в нашій студії давно перевалило за тисячу. І кожен раз нам доводиться з нуля пояснювати, що ідея заощадити на етапі розробки була не найкращою.
  Чому це важливо? Вартість однієї конверсії (ліда, продажу з сайту) при SEO-просуванні завжди нижче, ніж в контекстній рекламі. SEO-просування вже давно не тільки про позиції сайту, але і про його зручність, про мінімізацію відсотків відмов, про якісні сайти, якісну подачу інформації і любов до свого покупця. Маючи в наборі інструментів конструктора літери А, О, П, Ж, неможливо скласти сайт з назвою ЩАСТЯ.
  Як це виправити? Єдиний інструмент реклами для сайтів на конструкторі – це контекстна реклама. Так, ми її налаштовуємо, так, замовник отримує продажі. Але нам завжди боляче від того, що ми могли б зробити набагато більше, але не можемо перестрибнути поставлені рамки.

А що думають інші розробники і оптимізатори? А у користувачів ви запитували?

Наш редактор провела опитування в своєму акаунті та в в групі Вебсарафан. Запитала користувачів і фахівців інтернет-маркетингу про Тільду.

Обговорення в соціальних мережах стосовно використання конструктора Тільда

Ось кілька коментарів, що підтверджують інформацію.

Обговорення в соціальних мережах: проблема доопрацювання сайту на Тільді

А що в результаті? Конструктор або повноцінна CMS?

Відкривати будь-який бізнес потрібно, зважуючи всі ризики і прибуток. З бізнесом в інтернеті відбувається те ж саме. Тобто на найпершому етапі поставте собі кілька питань:

 1. Які завдання вирішуватиме мій сайт?
 2. Яких цілей я хочу досягти, маючи сайт?
 3. Наскільки важливо для мене заощадити на першому етапі? Яких перспектив я хочу досягти?

Конструктори дійсно можуть вирішити ряд завдань і будуть для них достатнім варіантом:

 1. Сайт-візитка – ви просто хочете познайомити користувача з вами. Цілі продати немає, але вона, можливо, буде приємним бонусом. Можливо просування по брендових запитах.
 2. Лендінг. ВАЖЛИВО! Добре тільки для івентів, для унікальних акційних пропозицій (як додаток до основного сайту), для нових товарів, які мало представлені в інтернеті, і ви хочете вивчити попит.
 3. Лонгрід. Якщо потрібно офігенно оформити дослідження, гайд, будь-який контент «великого» формату, той же спецпроект – то Тільда ідеальна для цього.
 4. Обмежений бюджет. Цей варіант дійсно можливий. Алгоритм роботи, з нашого досвіду, виглядає так:
  • розробка сайту на конструкторі;
  • запуск контексту;
  • отримання продажів;
  • розробка повноцінного сайту;
  • запуск SEO і контексту;
  • підрахунок витрачених коштів і часу.
Недоліки використання конструктора Тільда

Дуже добре, якщо останній пункт вас не засмутить. Статистика говорить про інше. Фахівці теж.

Для всіх інших варіантів конструктор буде поганою ідеєю.

5 причин не робити сайт на Тільді

Також хотілося б розвіяти міф, який вам можуть розповісти розробники сайтів на конструкторі: SEO-просування сайту на Тільді в конкурентній ніші можливо. Так можуть вважати тільки фахівці, далекі від розуміння якісного SEO, тому що:

 1. Закритий код. Це не дозволить реалізувати всі необхідні роботи.
 2. Відсутність атрибута rel = "canonical". Це не дозволить реалізувати всі необхідні роботи.
 3. sitemap.xml і robots.txt не редагуються. Це не дозволить реалізувати всі необхідні роботи.
 4. Залежно від конструктора – відсутність необхідних полів тайтл, дескріпшн і т. д. Це не дозволить реалізувати всі необхідні роботи.
 5. Неможливість структурування заголовків на посадкових сторінках. Це не... Думаю, ви вже зрозуміли, що це означає.

Тому якщо у вас є плани на розвиток свого бізнесу в інтернеті, ми рекомендуємо вибирати сайти з повноцінними CMS. До того ж є відмінні акційні варіанти з можливістю доопрацювання без втрати всього необхідного функціоналу. Ми впровадили послугу «швидкосайтів». Порахували економіку, розрахували сили і приступили.

Отримайте спеціальну пропозицію для вашого сайту!
Ми піклуємося про збільшення ваших продажів в інтернеті :)
Згорнути карту
Показати карту