Зворотній зв'язок:

Не можете знайти те, що вам потрібно? Запитайте в нас!

Запитати

Як використовувати Google Analytics 4

22.11.2023
2389

У цій статті ми розкриємо основні функції та можливості Google Analytics 4, а також покажемо, як ви можете використовувати його для підвищення ефективності бізнесу. Ця платформа надає доступ до величезної кількості цінних даних, що можуть допомогти вам зрозуміти поведінку ваших відвідувачів і приймати обґрунтовані рішення щодо розвитку сайту.

Що таке Google Analytics 4 (GA4)

GA 4 — це багатофункціональний інструмент вебаналітики, призначений для вимірювання активності на вашому сайті. Він дозволяє збирати та аналізувати безліч даних про користувачів, оцінювати їхню поведінку і взаємодію з контентом.

Ось деякі з основних можливостей платформи, які ми детально розглянемо нижче:

 • перегляд активності на вашому онлайн-ресурсі або в застосунку;
 • звіт про аудиторію — вік, стать, місцеперебування та інші демографічні дані;
 • аналіз інтересів і поведінки користувачів;
 • вимірювання конверсій та цільових дій;
 • відстеження подій на вашому сайті;
 • перелік джерел трафіку, що приводять відвідувачів;
 • дані про технології — типи пристроїв та операційних систем, які використовують ваші потенційні та наявні клієнти.

Ці звіти та можливості допоможуть вам збирати інформацію про взаємодію юзерів з вашим вебсайтом чи застосунком, а також вдосконалювати стратегію просування бізнесу для досягнення більшого успіху.

Різниця між Google Analytics 4 та Universal Analytics

Однією з ключових відмінностей між цими інструментами є підхід до відстеження користувачів. У GA використовується ідентифікатор: він дозволяє відстежувати відвідувачів, що потрапляють на сайт з різних пристроїв і платформ. Крім того, GA акцентує на подіях і подійно-орієнтованому аналізі, що полегшує оцінку взаємодії з потенційними та наявними клієнтами.

Переваги використання Гугл Аналітики 4

 1. Доступність. Насамперед GA 4 з великої кількістю звітів є безоплатним інструментом, а платна версія потрібна лише великим компаніям, таким як Amazon чи eBay.
 2. GA 4 підвищує ефективність маркетингу. Ви можете точно визначити, які канали працюють і яка аудиторія частіше замовляє ваш продукт. Це дозволить перерозподілити бюджети й ресурси для отримання кращих результатів.
 3. Вдосконалення. Аналіз даних дає змогу виявити слабкі місця онлайн-ресурсу чи застосунку. Зафіксувавши великий відсоток відмов або зниження конверсії на певних сторінках, ви зможете вдосконалити їх для поліпшення юзабіліті.
 4. Гнучкість налаштувань. Ви можете налаштувати кастомні звіти, що підходять вашому бізнесу, і зосередити увагу тільки на них. 
 5. Зберігання даних. GA зберігає інформацію довше, ніж Universal Analytics, що дозволяє здійснювати більш точний аналіз з урахуванням сезонності та виявляти динаміку в поведінці юзерів впродовж тривалого часу.

Які є звіти в Google Analytics 4

Інструмент пропонує безліч звітів, у яких можна знайти майже будь-яку статистику вашого вебсайту, встановити цілі для аналізу та обчислення конверсій, створити вичерпні узагальнення та багато іншого.

В особистому кабінеті є кілька розділів, що містять додаткові підрозділи. Деякі з цих підрозділів, своєю чергою, складаються з підсекцій. Отже, ознайомимося з ними детально.

Звіт Google Analytics 4: Взаємодія

Детальну інформацію про те, як користувачі взаємодіють з вашим сайтом, можна подивитися в однойменному звіті. Розповімо про це докладніше

звіт в Google Analytics 4 - Взаємодія

Середній час взаємодії. 

звіт в Google Analytics 4 - Взаємодія (середній час)

Інструмент показує, скільки часу в середньому люди проводять на вашому сайті або в застосунку. Тут можна дізнатися про те, наскільки цікавим вони вважають ваш контент і наскільки довго затримуються.

Перегляди.

Середня кількість переглядів сторінок впродовж однієї сесії може вказувати на ступінь зацікавленості вашим контентом.

звіт в Google Analytics 4 - Взаємодія (перегляди)

Сторінки та екрани. 

звіт в GA 4 - Взаємодія (сторінки та екрани)

Дашборд показує, які сторінки вашого онлайн-майданчика є найпопулярнішими та найвідвідуванішими. За допомогою цього звіту можна виявити, який контент не цікавить користувачів, і покращити його.

Цільова сторінка. 

Звіт допомагає зрозуміти, наскільки успішно ваші користувачі виконують конверсійні дії. Ви можете відстежувати, які чинники спонукають відвідувачів переходити на цільові сторінки, та вдосконалювати стратегію для збільшення конверсій та доходів.

звіт в Гугл Аналітики 4 - Взаємодія (цільова сторінка)

Звіт Google Analytics 4: Атрибути користувачів

звіт в GA 4 - Атрибути користувачів

Цей звіт у «Гугл Аналітикс 4» дозволяє отримати більше інсайтів про вашу аудиторію і створювати ефективніші маркетингові та контентні стратегії на основі даних про місцеперебування, вік, стать та інтереси юзерів. 

Аудиторія

Звіт збирає дані про відвідувачів за замовчуванням, а також про характеристики та поведінку представників вказаних вами сегментів ЦА. Як варіант, це може бути інформація про людей старше 14 років, що не зробили конверсійну дію.

Звіт дозволяє покращити розуміння аудиторії, налаштовувати стратегії, вдосконалювати користувацький досвід і досягати більшої ефективності.

звіт в Google Analytics 4 - Атрибути користувачів (аудиторія)

Звіт Google Analytics 4: Технології

Звіт «Технології» надає вичерпні дані про технічні аспекти, що стосуються відвідувачів вашого сайту.

звіт в Google Analytics 4 - Технології

Така інформація допомагає зрозуміти, які пристрої, операційні системи та браузери використовують ваші потенційні й наявні клієнти. Це дозволить вам оптимізувати онлайн-ресурс під різні девайси та усунути технічні проблеми.

Відомості про технології. 

Цей звіт надає інформацію про браузери, якими переважно користуються ваші відвідувачі. Отримавши ці дані, ви зможете належним чином оптимізувати сайт.

звіт в Google Analytics 4 - Відомості про технології

Налаштування Google Analytics 4: інструкція

Таке налаштування передбачає кілька кроків, що допоможуть вам відстежувати та збирати аналітичні дані з вашого вебсайту. Пропонуємо скористатися детальною інструкцією:

Налаштування Google Analytics 4
Налаштування Google Analytics 4 - інструкція
 1. перейдіть за посиланням analytics.google.com і увійдіть у свій обліковий запис Google або створіть новий;
 1. вкажіть назву ресурсу, часовий пояс і валюту;
Налаштування GA 4 - детальна інструкція
Налаштування Гугл Аналітики 4 - етапи
 1. оберіть напрямок компанії;
 1. вкажіть свої бізнес-цілі;
 1. оберіть платформу (вебсайт, Android або iOS-застосунок) і вкажіть URL-адресу;
 1. після створення потоку даних ви отримаєте код відстеження GA 4. Цей код потрібно встановити на всіх сторінках вебсайту: це можна зробити вручну, вставивши в тег <header> або за допомогою плагіну, що є у вашій CMS;
 1. також код можна встановити за допомогою GTM.

Найкорисніші звіти Google Analytics 4

Ви можете скористатися потрібними звітами залежно від запиту, але ми зосередимо увагу на найкорисніших з них.

Звіт GA 4: Джерела трафіку на сайті

У цьому звіті надається детальна інформація щодо каналів, з яких приходять відвідувачі.

Ви маєте змогу проаналізувати органічний пошук, прямий та соціальний трафік або подивитися, в якій країні знаходиться користувач. Також можна дізнатися, які сторінки, товари чи послуги цікавили юзерів, і виявити найпопулярніші з них.

Звіт GA 4: Події та конверсії

Звіт «Події» допомагає проаналізувати процес взаємодії людей з вашим сайтом і розміщеним на ньому контентом.

Зокрема система надає інформацію про натискання кнопок CTA, відправлення форм, перегляди відео, завантаження файлів тощо.

Звіт «Конверсії» показує успішність вашого сайту.

Він допомагає визначити, як часто користувачі виконують цільові дії: здійснюють покупки, реєструються, замовляють зворотні дзвінки тощо.

Звіт GA 4: Утримання

За допомогою цього звіту ви можете дізнатися, наскільки ефективно зберігаєте та утримуєте користувачів на сайті з плином часу. Звіт надає інформацію про те, як часто відвідувачі повертаються після першого візиту і як довго вони залишаються активними.

Ви можете окремо проаналізувати дані щодо утримання та залучення користувачів, після чого вжити заходи щодо їхнього збереження та збільшення зацікавленості у вашому контенті або продуктах.

Звіт GA 4: Відомості про демографічні показники

Звіт надає дані про відвідувачів, зокрема їхній вік, стать, географічне розташування та інші демографічні атрибути.

Завдяки цьому ви зможете налаштовувати стратегію таким чином, щоб краще відповідати потребам та інтересам аудиторії. Це сприяє покращенню конверсій, збільшенню віддачі від інвестицій та підвищенню лояльності з боку користувачів.

Додаткові можливості Google Analytics 4: розділ «Дослідження»

Розділ «Дослідження» надає можливість проводити експерименти та тести, щоб оцінити ефективність змін. Він має велике значення для оптимізації користувацького досвіду.

Наприклад, ви можете створювати A/B тести для порівняння двох або більше версій сторінок і визначити, яка з них забезпечує кращі показники, такі як конверсія, глибина переглядів тощо. Це допомагає вибирати найкраще оформлення та найцікавіший контент.

Оптимізуйте Google Ads за допомогою GA 4: розділ «Реклама»

Цей розділ надає можливість аналізувати ефективність кампаній та відстежувати взаємодію юзерів з контекстною рекламою на вашому інтернет-ресурсі.

Він допомагає визначити, які рекламні канали та матеріали найбільше впливають на конверсії та інші метрики бізнесу.

Роль Google Analytics 4 у вимірюванні та вдосконаленні ефективності сайту

Google Analytics 4 — це незамінний інструмент вебаналітики, що допоможе вам зрозуміти свою аудиторію, виміряти успішність і оптимізувати сайт чи застосунок. Використовуючи GA4, ви можете приймати обґрунтовані рішення та покращувати взаємодію з користувачами, що призведе до збільшення ефективності вашого бізнесу.

Автор
Вікторія Мартин

SEO-Specialist at SpravaAgency

Отримайте спеціальну пропозицію для вашого сайту!
Ми піклуємося про збільшення ваших продажів в інтернеті :)
Згорнути карту
Показати карту