+1500 поліпшень пошуку Яндекса, або що собою представляє оновлення «ВЕГА»

18.12.2019
1334

Поки весь світ в очікуванні і підготовці до впровадження BERT, в тому числі в російськомовному сегменті Google, Яндекс теж не відстає. Так 17 грудня 2019 року на офіційному блозі пошукової системи з'явилося повідомлення з поданням великого поновлення пошуку – «Вега».

З офіційного Блогу Яндекса
«Вега» об'єднує понад 1500 поліпшень в чотирьох ключових напрямках:

 1. Підвищення якості пошуку.
 2. Миттєві результати.
 3. Експертний рівень відповідей.
 4. Гіперлокальность.ь

Які основні моменти поновлення виділяє сам Яндекс?

Ключові моменти в оновленні пошукового алгоритму Яндекса з запуском «Веги»:

За рік число запитів, на які пошук відповів відразу у видачі, зросла більше ніж на 20 %.

 1. Використання нейронних мереж. Старт був покладений ще в 2016 році з запуском алгоритму «Палех». Зараз же пошуковик не просто розуміє запити за змістом, всі пошукові бази будуть формуватися і кластеризуватися з використанням штучного інтелекту. Таким чином, пошук потрібного матеріалу буде проводитися не по всій пошуковій базі, а тільки в окремо взятому смисловому кластері.
 2. Пререндерінг результатів пошуку. Логічно, що за рахунок смислових кластерів пошукова система зможе швидше віддавати готові результати і оновлювати їх при уточненні пошукового запиту користувачем.
  Так, у наведеному прикладі пошукачем за запитом «математичне очікування»:
  • до поновлення результати були отримані за 2417 мілісекунд;
  • після поновлення – за 184 секунди.
 3. Відповідь на запит з підказок чи відразу на сторінці пошуку. Яндекс відверто заявляє: в турботі про користувачів оновлення пошуку націлене на те, щоб на велику кількість запитів користувачі могли отримати відповідь або з підказок, або відразу на сторінці пошуку.

  За рік число запитів, на які пошук відповів відразу у видачі, зросло більше ніж на 20 %.

 4. Експертні відповіді в складних тематиках. Яндекс впровадив новий важливий сигнал ранжирування – оцінки асесорів-експертів. Цитуючи Яндекс: «Оцінки асесорів-експертів мають більшу у порівнянні з іншими сигналами вагу при навчанні алгоритму».
 5. Яндекс.Кью - новий сервіс пошукової системи. Він покликаний об'єднати досвід TheQuestion і технології Яндекс.Знавців. У ньому експерти не просто відповідають на запити користувачів (кожен у своїй сфері), але і мають можливість верифікувати відповіді інших людей, якщо вважають їх експертними. У свою чергу, ці відповіді будуть використані для побудови результатів пошуку за відповідними запитами користувача. Тобто стануть додатковим джерелом побудови результатів пошуку за принципом, описаним в п. 3 цього списку.
 6. Гіперлокальность. Якщо раніше під локальним пошуком малося на увазі місто, в якому користувач шукає послугу/сервіс/товар, то зараз Яндекс має намір віддавати результати з точністю до району міста, вулиці і навіть будинку, в якому знаходиться користувач під час здійснення пошуку.
 7. Розширення аудиторії Яндекс.Послуги. Тепер пошук і підбір фахівців доступний не тільки в окремо взятому сервісі і блоці послуг в результатах пошуку, тепер їх висновок здійснюється також і на картах.

І це тільки найбільш глобальні нововведення, які вже є частиною пошуку і впливають на результати ранжирування проектів ще від учора.
У чому ризики для проектів?
Якщо подивитися на всі нововведення, яких торкнулося оновлення «Вега», то чітко проглядаються такі тенденції:

 • Яндекс цілеспрямовано працює над тим, щоб користувач все більше результатів отримував відразу в пошуку, без необхідності переходити на кінцеві сайти компаній;
 • Все, що не можна показати відразу в пошуку, Яндекс намагається зібрати у себе в сервісах і майданчиках, так тільки з оновленням «Вега» пошуковик пропагує такі сервіси, як:
 1. Турбо-сторінки для Mobile і Desktop.
 2. Яндекс.Кью.
 3. Яндекс.Послуги.
 4. Яндекс.Райони.

Частка невеликих компаній в ТОП-10-20 в деяких нішах вже дорівнює нулю, в деяких наближатися до цього показника, а це значить, що використання єдиного каналу залучення відвідувачів на сайт – органічний трафік, є не просто ризикованим, а простою тратою часу і коштів. 

Як в епоху оновлень не втрачати, а купувати?

Насправді рецепт, як бути далі, не новий, хоч і більш трудомісткий, ніж ще кілька років тому. Про те, як бути, що робити і куди рухатися, ми описали в Трендах SEO на 2020 рік. Резюмуємо, виходячи зі специфіки роботи Яндекса.

 • Використовуйте інтернет-маркетинг комплексно.
 • Працюйте з різними каналами залучення трафіку (важливо знайти найбільш ефективні у вашій ніші).
 • Працюйте над впізнаваністю бренду, тим самим збільшуючи обсяги брендового трафіку.
 • Поліпшуйте вигляд сайту в пошуку (використовуйте всі засоби для поліпшення клікабельності сніпета).
 • Працюйте над презентацією компанії в сервісах і службах Яндекса (і не тільки), де може бути ваша ЦА. Для бізнесу не стільки важливий органічний трафік, скільки продаж, а для отримання максимального ефекту працювати потрібно з усіма цільовими каналами одночасно.
 • Виходьте за рамки Яндекса, як єдиної пошукової системи (Google, YouTube та інші сайти, на просторах яких мільярди користувачів створюють запити, задають питання).

І пам'ятайте: поки інтернет становить більшу частину нашої з вами життя – бізнес просто зобов'язаний бути представлений в онлайні, а як продавати – це вже механіка використання доступних інструментів, набір яких буде відрізнятися від ніші до ніші.

А ми, в свою чергу, готові допомогти вибрати, протестувати і визначити найбільш ефективний варіант для вас!

Автор
Тетяна Жевега

Head of SEO at Sprava Agency

Отримайте спеціальну пропозицію для вашого сайту!
Ми піклуємося про збільшення ваших продажів в інтернеті :)
Згорнути карту
Показати карту
×
Вигідна спец.пропозиція від СПРАВА для вашого сайту